کتاب معرفی کتاب

دل خون

این فیلم نامه را محمدرضا رحمانی در سال 1387 با بازی حامد بهداد(عماد) و الناز شاکردوست(دلارام) به تصویر کشید. عماد به علت شکی که به همسرش داشته او را به قتل می‏رساند و اکنون منتظر صدور و اجرای حکم عدام است که با ورود دلارام به عنوان وکیل تسخیری و پیشنهاد غافل گیر کننده ای که می‏دهد ماجرا شکل دیگری پیدا می‏کنند ...

تاریخ نشر: اسفند 1388

تعداد صفحات: 92

قطع: رقعی

شابک: 6-790-506-964-978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 90,000 ریال

شمارگان: 2500

 

فیلمنامه دل‌خون نوشته محمدرضا رحمانی و علیرضا محمودی ایرانمهر داستان جوانی را حکایت می‌کند که در اثر  شکی که نسبت به همسرش داشته، او را به قتل رسانده است و با وقاحت تمام به جنایتش اعتراف کرده است. او به شدت پشیمان و نادم است و سعی می‌کند به هر نحوی که شده این عمل سنگدلانه خود را جبران کند.
 عماد (قاتل) سعی دارد که به هر طریقی، در این دنیا بماند و قصاص نشود. او به شدت از مرگ می‌هراسد و از طرفی گناهی که روی دوشش سنگینی می‌کند را، نمی‌تواند تحمل کند؛ این دو اتفاق در کنار هم او را بر آن می‌دارد که تصمیم عجیبی بگیرد و قلب خود را به خواهرزنش هدیه دهد تا از این طریق هم از طرفی، قلب او به زندگی خود ادامه دهد و هم از طرفی دیگر با بخشیدن زندگی به یک انسان، احساس گناه خویش را از بابت گرفتن حق حیات یک انسان دیگر تسکین دهد. ایده‌ای جسورانه و نوین که تا به حال جلوی دوربین نرفته بود.
دل‌خون را به لحاظ طبقه‌بندی فیلمنامه‌ای باید در دسته ملودرا‌م‌های اجتماعی گنجاند که حالا اینجا و این‌بار، ظاهری ایدئولوژیک به ‌خود گرفته و کمی از شکل کلیشه‌ای فیلم‌های خانواده‌‌پسند تاریخ سینمای ایران دور شده است. تماشاگر خاص و عام نیز از ارائه چنین راهکاری برای پاک‌کردن وجدان جانیان محکوم به اعدام و نجات جان صدها بیمار چشم‌انتظار، به ‌وجد می‌آید.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1509


بستن