کتاب معرفی کتاب

در حلقه رندان

گردآورنده: دفتر طنز حوزه هنری

«در حلقه رندان» گزیده‌ای است از آثار قرائت‌شده در محفل شب شعر «در حلقه رندان» با موضوع طنز، که یکشنبه اول هر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور شاعران طنزپرداز کشور برگزار می‌شود.

تاریخ نشر: اردیبهشت 1393

تعداد صفحات: 183

قطع: رقعی

شابک: 6-068-506-964-978

نوبت چاپ: پنجم

قیمت: 140,000 ریال

شمارگان: 2500

«در حلقه رندان»، عنوان برنامه‌ای است که سال‌ها ده‌ها شاعر طنزپرداز کشور را در یکشنبه اول هر ماه در حوزه هنری گرد هم آورده و خواستاران و علاقه‌مندان بسیاری داشته است. این نشست‌های ماهانه که با حضور انبوهی از دوست‌داران شعر و نثر طنز برگزار می‌شد محصولات متعددی داشت که بیشتر آنها به دلیل ژرف‌نگری و توجه ویژه شاعر به مقوله‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، قابلیت انتشار دارد.
آنچه در نخستین دفتر «در حلقه رندان» مشاهده می‌شود، برگزیده‌ای از آثار قرائت شده در این محفل به یادماندنی است و سعی دفتر طنز حوزه هنری بر این بوده تا در ادامه انتشار این آثار، کارهای دیگری نیز با همین سیاق به دست مخاطبان برسد. دفتر طنز حوزه هنری در مقدمه این اثر می‌نویسد که انتشار مجموعه‌ای از اشعار قرائت شده در این محفل به یادماندنی هم از آغاز در دستور کار دفتر طنز قرار داشت، اما مدتی زمان لازم بود تا حجم اشعار برگزیده به حد کافی برسد. این در حالی است که این کتاب، پس از چهار سال از آغاز کار دفتر طنز و برگزاری شب‌های شعر «در حلقه رندان» منتشر می‌شود و به گفته نویسنده مقدمه، به نظر می‌رسد پس از چهار سال، بهانه دیگری برای به تعویق انداختن این کار خیر باقی نمانده بوده است.
گردآورندگان این کتاب، هر بخش از آن را به یکی از شاعران اختصاص داده‌اند. ابتدا نمایه‌ کوتاهی از زندگی شاعر و فهرستی از آثار او را در سرفصل گذاشته‌اند و سپس تعدادی از آثار کوتاه و بلندش را پی هم ردیف کرده‌اند؛ با این تفاوت که حتماً آن شعر در جلسات ماهانه «در حلقه رندان» خوانده شده باشد. در میان شاعران این مجموعه، اکنون عده‌ای از میان ما رخت بر بسته‌اند.
افزودن به سبد خرید
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1428


بستن