کتاب معرفی کتاب

معلم فراری

زندگینامه داستانى محمدابراهیم همت، فرمانده لشکر 27محمدرسول الله (ص) سپاه، که پس از 28 سال زندگى الهى، درسال 1362 و در جزیره مجنون از جبهه ‏هاى جنگ ایران و عراق به‏ شهادت رسیده است. مقدمه کتاب با عنوان «یک جور زندگى» شرحى مختصر از سیر زندگانى وى است. 9 فصل دیگر کتاب، دربردارنده خاطراتى ازگوشه‏ هاى زندگى این شهید است که با زبانى داستانى و براى‏ نوجوانان به نگارش درآمده است عناوین این بخشها عبارتست از:«مورچه‏ هاى زیر ماشین»، «آشى که یک وجب روغن داشت»،«معلم فرارى»، «سلاح زیربرف»، «پاهاى بزرگ»، «ظرفشویى ‏نیمه‏ شب»، «وحشت از شیشیه»، «پس گردنى» و «لبخندى که روى‏سینه ماند». دوران کودکى و ظلم ارباب/ سربازخانه شاهى و روزه ماه رمضان/مدرسه و سخنرانى و فرار/ کردستان و درگیرى با ضد انقلابها/ماجراى پوتین‏ هاى کهنه/ کار نیمه شب در جبهه/... و آخرین ‏لحظات زندگى عمده مطالب نقل شده در این کتاب است.

تاریخ نشر: دی 1392

تعداد صفحات: 80

شابک: 7-590-471-964-978

نوبت چاپ: پانزدهم

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 10000

دومین کتاب از مجموعه قصه فرماندهان به سردار شهید همت اختصاص دارد. او که به دنیا آمدنش را مدیون کرامت سیدالشهدا (ع) می‌دانست، زندگی پُربارش نشان می‌داد که وقتی پای عنایت حضرت در میان باشد، یک زندگی کوتاه چقدر منشأ برکت می‌شود.
مطالعه کتاب «معلم فراری» این فرصت را به خواننده می‌دهد که به چند مورد از رازهای موفقیت و بزرگی شهید همت دست پیدا کند. در ادامه، به طور خلاصه به چند مورد از خاطرات زندگی وی به شکل داستان اشاره می‌شود.
مخدومی، اول با یک مقدمه‌چینی تروتمیز، تفاوت آدم‌ها را باهم یادآوری می‌کند؛ اینکه مادری در اندیشه به دنیا آوردن کودکی است که از نظر فیزیکی و جسمی سالم باشد و مادر دیگر به این فکر می‌کند که بچه‌اش انسان خوبی باشد. در همین اثنا، ماجرای سفر مادر و پدر همت و به دنیا آمدن محمدابراهیم پس از سفر کربلا را واگو می‌کند.
زیرکی، هوشیاری و ذهن مهندسی شده، خصلت‌های همت است. مثلا در یکی از داستان‌ها ـ که در سال‌های قبل از انقلاب رخ می‌دهد ـ همت مسئول آشپزخانه پادگانی در اصفهان است. ماه رمضان است، اما سرلشکر ناجی به اجبار، همه را وادار به روزه‌خواری می‌کند. همت نقشه جالبی برای مفتضح کردن این سرلشگر گستاخ طراحی می‌کند و ....

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
136


بستن