کتاب معرفی کتاب

آنا هنوز هم می‌خندد

اگر فرصت خواندن تمام داستان‌ها را نداشتید؛ می‌توانید از هر جای کتاب قطعه داستانی را انتخاب کرده بخوانید. اگر همه داستان‌ها را خواندید، با چیدن داستان‌ها کنار هم به لذت دومی دست پیدا کنید! «آنا هنوز هم می‌خندد» مجموعة داستان کوتاه جنگ است که علاوه برمقولة ‌جنگ به دغدغه‌ها و مسائل خانوادة رزمندگان پس از جنگ هم توجه دارد. لایه‌هایی از طنز در داستان دیده می‌شود که کتاب را هم برای بزرگسالان و هم نوجوانان لذت بخش می‌کند.

تاریخ نشر: خرداد 1391

تعداد صفحات: 128

قطع: رقعی

شابک: 978-964-506-339-7

نوبت چاپ: ششم

قیمت: 80,000 ریال

شمارگان: 2500

 

 «آنا هنوز هم می‌خندد»، کتابی مشتمل بر 44 داستان کوتاه است. هریک از داستان‌های این کتاب، مستقل‌اند و به خودی خود یک داستان کامل محسوب می‌شوند اما بافت درونی اثر به نحوی است که هر کدام از داستان‏ها به عنوان جزئی از پیکره‏ کلی کتاب نیز کارکرد داشته و در مجموع یک داستان بلند را تشکیل می‌دهند. به قول نویسنده: «اگر فرصت خواندن تمام داستان‌ها را نداشتید؛ می‌توانید از هرجای کتاب، قطعه داستانی را انتخاب کنید و بخوانید. اگر فرصت خواندن همه داستان‌ها را پیدا کردید؛ شاید با چیدن داستان‌ها کنار هم، به لذت دومی هم دست پیدا کنید.»
صحرایی در این کتاب نگاهی نو و متفاوت به مضمون جنگ و تبعات گسترده آن دارد. شیوه روایت و نثر پیراسته او هر داستان را تا سطح تجربه‏ای درونی و لذت‏بخش برای مخاطبان ارتقاء می‏دهد. استفاده هنرمندانه مولف از تکنیک‏های روایی و شگردهای داستانی مدرن آنها را از چشم خوانندگان عادی کتاب پنهان نگه می‏دارد. در واقع هر کدام از داستان‌های چهل و چهارگانه این کتاب به صورت برشی کوتاه و مقطعی از جنگ است که بی‏هیچ حشو و زوایدی مخاطب را با اصل ماجرا درگیر می‏کند و همین ویژگی سبب غافلگیری مخاطبان می‏شود.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1095


بستن