کتاب معرفی کتاب

یک آسمان هیاهو

رحیم مخدومی در «یک آسمان هیاهو» زندگی علی‌رضا موحددانش را به رشته تحریر درآورده است. کتاب، بخش‌های علی برای تو خوابی دیده، ما در آسمانیم، پنجه در پنجه رئیس‌جمهور، چشمها در کمین است، یک خانه به زمین افتاده، دل نخل بی‌قرار است، این راهزن خودی است، یک آسمان هیاهو، مردی شبیه علی، آخرین راز علی و شبیه زندگی‌نامه را شامل می‌شود. نویسنده، همان ابتدای داستان در بخش «علی برای تو خوابی دیده» در یک افشاگری، همه داستان را لو می‌دهد و محل تولد، سال تولد و حتی مهم‌ترین اتفاق زندگی شهید علی‌رضا موحد دانش را رو می‌کند. نثر این کتاب، ساده، روان و صمیمی است. مخدومی، خواننده کتاب را مخاطب قرار می‌دهد و وقایع کتاب را خطاب به او تعریف می‌کند. وی دست مخاطب را می‌گیرد و با خود به زندان ، به خرمشهر و به جبهه می‌کشاند.

تاریخ نشر: خرداد 1391

تعداد صفحات: 80

شابک: 2-294-506-964-978

نوبت چاپ: چهارم

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 5000

 

کتابی که رحیم مخدومی به پدر و مادر برادران شهید، علیرضا و محمدرضا موحد دانش تقدیم کرده است، نوزدهمین اثر از مجموعه کتاب‌های «قصه‌ فرماندهان» است که به زندگی سراسر نورانی علیرضای این خانواده می‌پردازد.
نویسنده، همان ابتدای داستان در بخش «علی برای تو خوابی دیده» در یک افشاگری، همه داستان را لو می‌دهد و محل تولد، سال تولد و حتی مهم‌ترین اتفاق زندگی شهید علی‌رضا موحد دانش را رو می‌کند. نثر این کتاب، ساده، روان و صمیمی است. مخدومی، خواننده کتاب را مخاطب قرار می‌دهد و وقایع کتاب را خطاب به او تعریف می‌کند. وی دست مخاطب را می‌گیرد و با خود به زندان، به خرمشهر و به جبهه می‌برد.
مخدومی در یک روایت جالب، با مخاطب به گفت‌وگو می‌نشیند و او را در پیشرفت و پیشبرد داستانش سهیم می‌کند. به او می‌گوید کجا بایستد و کجا برود؛ روی چه چیزهایی دقیق شود و از کنار چه چیزهایی ساده بگذرد. همچنان که در قصه اول به او گفته بود که می‌خواهد در مقام نویسنده در پیشگاه خوانندگانش اعتراف کند!
نویسنده در این اثر خواننده را کنار خود نشانده و او را مهمان 10 قصه می‌کند. بعد از او می‌خواهد که اگر علیرضای شهید را خوب نشناخته برود و «شبیه زندگینامه» را در آخرین ایستگاه کتاب بخواند.

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1050


بستن