ورود

هیولای مهربان

نویسنده: مریم زرنشان
طراح جلد، تصویرگر: سامان خضر

ناشر سوره مهر

شمارگان 5000

شابک 978-600-03-0106-4

تعداد صفحات 40

نوبت چاپ اول 94

سال چاپ اول 94

قطع کتاب خشتی

شعرهای «هیولای مهربان» » شامل ۱۶ شعر در قالب چهارپاره است. شاعر در آنها تلاش کرده کودکان را با شکلی جدید به سمت طبیعت و شناسایی آن هدایت کند و برای این کار سعی کرده که نگاه خود را به دنیای کودکان نزدیک‌تر کند.   نامه، شانه ما، کاج تنها، تراش ماهر، درخت توپ، هیولای مهربان، شال شکوفه، ابر جوشکار، خانه سکه‌ها، کوه خامه، پرستار، صابون پراشتها، عطر یاس، بوی دعوا و عاشق پاییزم عناوین شعرهای این کتاب هستند.   نمونه‌ای از اشعار این کتاب به شرح زیر است:   با دو بال آهنینش / می‌زند در آسمان پر   می‌شود از غرش او / گوش‌های آسمان کر   می‌شکافد با نوک خود / نرم و راحت ابرها را   می‌دهد جا در دل خود / صد مسافر این هیولا   این هیولا مهربان است / در دل او می‌نشینم   دوست دارم شهر خود را / از همین بالا ببینم

نویسنده

مریم زرنشان

مریم زرنشان متولد هفت مرداد 1354 در  همدان از یازده سالگی با دنیای زیبا و لطیف شعر آشنا شدم و اولین شعرم را با عنوان بهار سرودم.
در سال 72 بطور جدی در انجمن های ادبی همدان شرکت نموده و سالها شعر بزرگسال می نوشتم از قالب های گوناگونی از دوبیتی - غزل و نیمایی و تضمین و ... در اشعارم استفاده کرده و از سال 89 پا در کفش کودکان کرده و با دنیای زیبای کودکان آشنا شدم و ترجیح دادم فقط و فقط برای کودکان بنویسم بخاطر اینکه روح لطیف آنها هنوز خط خطی نشده و به هیچ عنوان دوست ندارم این حس و حال را از دست بدهم . غلامرضا بکتاش مشوق اصلی من بود و به آثار آقای کشاورز - مصطفی رحماندوست - افسانه شعبان نژاد و غلامرضا بکتاش علاقه مند هستم.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

اردوگاه اطفال

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

کالک های خاکی

چراغ های روشن شهر