ورود

نگارش خلاقانه برای فیلم

نویسنده: سید مجتبی شریعتی
طراح جلد، تصویرگر: مسعود طاهری

کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم با انگیزه ی کمک به نویسندگان کشورمان نگارش شده و قدم کوچکی در رشد و بهبود خلاقیت وضعیت داستان نویسی و فیلنامه نویسی امروز است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0529-1

تعداد صفحات 232

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول 96

قطع کتاب وزیری

کتاب های دیگر نویسنده

درباره کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم : آیا روش های کاربردی ، کیمیای خلاقیت است ؟ باید توجه کنیم که خلاقیت در روش های کاربردی نیست ، در هیچ روشی نیست . خلاقیت در ما است !خلاقیت در خود ماست. در وجود همه ی ما قدرتی نهفته است که منتظر است از آن در جهت رشد و تحول استفاده کنیم.کسی با خواندن این کتاب و دیگر کتاب ها خلاق نمی شود ، بلکه این کتاب صرفا به ما کمک می کند که خلاقیت به خواب رفته ی خود را بیدار کنیم ! این کتاب به ما کمک می کند که خلاقیت خود را بشناسیم. از قدرتش آگاه شویم ، متوجه شویم که چه توانایی و گنجی در ما وجود دارد . همه ی این شیوه های کاربردی و مبانی ، در همین جهت نوشته شده است. دو ویژگی مهم برای این کتاب می توان بر شمرد : اول آنکه در مسیر پژوهشی خود ، نگرشی خلاقانه به مسائل موجود داشته است. تا این که نظریه ها ، تعریف ها ، مسئله ها و روش های جدید تولید شده است. تمرکز اصلی ما در این پژوهش بر اندیشه نوین اسلامی بوده است. ویژگی دوم آنکه مبانی و روش های کاربردی برای ایده پردازی خلاقانه در نویسندگی طراحی شده است که می تواند به هر  نویسنده یاری رساند . متنی از کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم : برخی از نویسندگان جوان اعتقاد دارند ، یافتن یک ایده برای نوشتن تنها با الهام صورت می گیرد ؛ یعنی باید پشت یک میز بنشینند و زمان های بسیاری را به یک کاغذ سفید نگاه کنند  تا ایده ای به ذهنشان برسد ؛ اما اگر آن ها فصل سوم از کتاب یعنی « روش های کاربردی نویسندگی خلاق » را مطالعه کنند ، نظرشان عوض می شود  برای ایده یابی نیازی به انتظار و یافتن ایده نیست ، بلکه می توانیم بر اساس قدرت خلاقیت خویش ایده ها را بسازیم . این روش ها ، «ایده یابی» را به «ایده سازی » با «ایده پردازی »تبدیل می کند.

نویسنده

سید مجتبی شریعتی

سید مجتبی شریعتی متولد 18 فروردین 72 در شهر مشهد است و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما است .
شریعتی از همان دوران نوجوانی به نگارش داستان کوتاه و نمایشنامه علاقمند بود. و در دوران پیش از دانشگاه تئاتر را نیز تجربه کرد و در سال 86 مقام سوم بازیگری را به دست آورد.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

چراغ های روشن شهر

راز نگین سرخ

آن بیست و سه نفر

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

فرنگیس

مهناز فتاحی

عصرهای کریسکان