ورود

امضای خورشید بر جلد بلوط

نویسنده: مجید زمانی اصل
طراح جلد، تصویرگر: مجید اکبرزاده

امضای خورشید بر جلد بلوط مجموعه شعری به سبک هایکو است اشعاری کوتاه ، خواندنی و با مفاهیمی بزرگ "بی فصاحت کلامی /من همینم /بلوطی رو به خورشیدم"

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 9786000306953

تعداد صفحات 114

نوبت چاپ چاپ اول

سال چاپ اول 96

قطع کتاب رقعی

معرفی کتاب امضای خورشید بر جلد بلوط از دیدگاه نویسنده : هایکوسرایی  به شکل و فرم اصلی آن که ژاپنی است در هفده هجا سروده می شود : در سه مصرع اولی 5 هجا - دومی 7 هجا - سومی 5 هجا  اما در فرم جهانی آن و با تمام زبان های زنده دنیا به هیئت قصیده یی کوتاه در سه گاه هم در دو مصرع نوشته می شود. هایکو آذرخشی خوشه وار از تاک آسمانی است . شهودی است از اشیاء آدمی و گل طبیعت و خود انسان هم نخی است بسته ی شبکه ی منظومه . شاعر شکارگر لحظات شفاف آن نور آذرخشی بر اشیا است . و هر آنچه دیده است به شرح کوتاه در سه مصرع مکتوب می کند. هایکو را هر انسانی راه  می رود می تواند بنویسد چرا که هایکو شعر به تمامی کلمه شعر نیست . آناتی از آنات یومیه روز روز و روزگار است .فقط ذهنی می خواهد که از فرار اشیا بجهد تا با چشمان عقاب کوه را بنگرد با چشمان پرنده دریارا . با هایکویی از این قلم شاید موضوع کامل شود شبنم اشک فرشته یی بر شهاب سنگی گریه مادر در تنهایی برشی از کتاب امضای خورشید بر جلد بلوط : خون آلود می رود آب جوی از سنگی به سنگی بطری هایی شکسته ********** پیش قسط زمستانه برف سنگین خزانی خنده رهگذران ،اخم رفتگران

نویسنده

مجید زمانی اصل

زندگینامه

زمانی اصل در سال 1337 در اهواز متولد شد. زمانی در حال حاضر ساکن اهواز و کارمند شهرداری است. رویکرد او به شعر به سال 1355 بازمی‌گردد. شعرهای او به صورت پراکنده در بسیاری از نشریات کشور از جمله روزنامه‌های اطلاعات، کیهان، مجله زن روز، اطلاعات جبهه، کیهان فرهنگی، سوره و ماهنامه ادبستان انتشار یافته است. آثارش «خوابی در آیینه»، حوزه هنری 1375 و «میزامیر پیاده‌رو»، مؤسسه فرهنگی انتشاراتی آیات است و شعرهای او در برخی از همایشهای شعر دفاع مقدس شرکت کرده و مورد تقدیر قرار گرفته است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
راز نگین سرخ

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

لشکر خوبان

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام