ورود

خاک که آدم نیست

نویسنده: بهناز قره داغی

خاک که آدم نیست رمانی رئالیستی است که خانم بهناز قره داغی آن را برای جشنواره داستان انقلاب حوزه هنری نوشته است . رمان خاک که آدم نیست واقعیت های انقلاب را در قالب رمانی که در تبریز اتفاق می افتد به شیوه موازی (رفت و برگشتی ) بیان میکند.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0586-4

تعداد صفحات 214

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

رمان خاک که آدم نیست سیر جریان انقلاب در سالهای قبل از انقلاب را به تصویر می کشد . سپس به آرامی و نرمی وارد حوزه جنگ ایران و عراق می شود و یک دارم انقلاب را از ناگفته های انقلاب و جنگ به روایت می کشد .

.

برشی از رمان خاک که آدم نیست :

 

آرام آرام از کنار آرامگاه جنگ پیش می رفت.نگاهی به اطراف انداخت دومین شبی بود که  تنها به آنجا می آمد.ترس شب قبل از بین رفته بود.
صدای خش خشی از سمت دو گور بالای قبرستان شهیدان او را ترساند .خودش را کمی عقب کشید و ایستاد .نفسش را حبس کرد.عرق سردی روی پیشانی اش نشست.خوب دقت کرد چیزی نبود دوباره آرام به راه افتاد .چند قدم مانده به گورها سایه ای در تاریکی بلند شد و به سوی او آمد.

گروه سنی : دبیرستان به بالا

نویسنده

بهناز قره داغی

بهناز قره داغی متولد 1346 کرج، داستان نویس و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی فعالیت خود را در سال 1381 با چاپ رمان تمناس عشق آغاز نموده و تاکنون چندین اثر از وی منتشر شده است. رمان «خاک که آدم نیست» تازه‌ترین اثر این نویسنده است که به تازگی از سوی سوره مهر منتشر شده است.

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

راز نگین سرخ

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

کالک های خاکی

ضربت متقابل

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

زندان الرشید

مربع های قرمز

زینب عرفانیان