ورود

وینسنس و گرگ خندان

نویسنده: بیژن کیا

وینسنس و گرگ خندان نگاهی دو سویه دارد به تاریخ معاصر و حمله ی ناو جنگی آمریکایی Vss vincense به هواپیمای مسافربری ایرانی "پرواز 655 به مقصد دبی " این واقعه یکی از نقاطی است که در عرصه ادبیات داستانی کمتر به آن پرداخته شده واقعیات این کتاب مستند است اما به شکل نوشته شده که قابلیت ترجمه داشته و جذابیت های خاصی برای خوانندگان دارد. وینسنس و گرگ خندان در عین حال نگاهی تاریخی دارد به نسل کشی سرخپوستان بومیان آمریکای شمالی و پیاله های ناشی از آن .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 5 - 0310 - 03- 600 - 978

تعداد صفحات 264

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 

برشی از کتاب وینسنس و گرگ خندان :

مگه مرده ها می تونن پیراشکی بخورن ؟

به پیراشکی که روی میز بود نگاه کرد و گفت : این جا اومدن من برای خوردن پیراشکی نیست تیغه ی نگاهش بر چهره ام لغزید . به صندلی دیگری که روبه رویش بود اشاره کردم و پرسیدم : می تونم بشینم ؟
سر تکان داد و گفت : بله
بوی پیراشکی گوشت اشتهای مرا تحریک می کرد.
تو خوشبختی ؟
بدون تو ؟! نه

نویسنده

بیژن کیا

زندگینامه

بیژن  کیا متولد شیراز در سال 1347 است. او کارشناس فرهنگی دانشگاه شیراز و نویسنده، فیلمنامه نویس، مدرس داستاننویسی ، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی است. بیژن کیا برگزیده جایزه ادبی یوسف، رسول آفتاب  و دوازدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس نیز است. مدرس فیلمنامه نویسی دانشگاه هنر (موسسه آموزش عالی هنر شیراز)، کارشناس مسئول واحد فیلمنامه نویسی حوزه هنری فارس، عضو شورای مرکزی بررسی فیلمنامه (حوزه هنری فارس)، شاغل در دانشگاه شیراز(معاونت فرهنگی) بهعنوان کارشناس فرهنگی، همکاری با حوزه هنری بعنوان مشاور فرهنگی، همکاری با بسیج هنرمندان استان فارس بعنوان مسئول انجمن داستان، دبیر جشنواره داستانی “گوهر مکتوب”، داورنهائی جشنواره داستانی “حضرت شاهچراغ”، سرپرست انجمن سینمای جوان دفتر شیراز از جمله فعالیتهای او است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

چراغ های روشن شهر

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

زندان الرشید

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

آن بیست و سه نفر