ورود

روز شمار انقلاب اسلامی جلد دوازدهم (از 27 / 10 /57 تا 30 /10 /57

نویسنده: میرزا باقر علیان‌ نژاد

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978- 964- 506- 863- 7

تعداد صفحات 437

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب وزیری

نویسنده

میرزا باقر علیان‌ نژاد

زندگینامه

 میرزاباقر علیان‌نژاد در سال 1350 در تهران متولد شد. علیان‌نژاد پس از اخذ دیپلم  ریاضی فیزیک از سال 1371 به عنوان متصدی امور اجرایی واحد تدوین تاریخ انقلاب اسلامی در حوزه هنری مشغول به کار شد. او همزمان در رشته مدیریت مدرک کارشناسی گرفت و   دوره آموزش مطالعاتی مدیریت اجرایی (نگاه دانش) را گذراند و هم‌امنون دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد رشته مدیریت است. علیان‌نژاد در طول 23 سال فعالیت در حوزه هنری مسئولیت طرح ‌های پژوهشی 15 خرداد (43-1340)، تدوین تاریخ انقلاب اسلامی (57-1356)، دایره‌المعارف انقلاب اسلامی، مزار مشاهیر ایران و دبیری اجرایی همایش ملی 15 خرداد را بر عهده داشته‌ است. علیان نژاد در شوراهای تخصصی دایره‌المعارف انقلاب اسلامی، فرهنگنامه 15 خرداد، فرهنگنامه زندان پهلوی دوره پهلوی، همایش 15 خرداد و سایت 15 خرداد نیز عضویت داشته است. ایشان همچنین استاد مشاور چند پایان‌نامه دانشجویی در زمینه انقلاب اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد بوده‌اند.
اصلی‌ترین پژوهش علیان‌نژاد در حوزه هنری نگارش ده جلد روزشمار انقلاب اسلامی است که تاکنون (1394) شش جلد آن منتشر شده است. علیان‌نژاد علاوه بر این نگارش کتابهای زندگینامه آیت‌الله بهشتی در کتاب او یک ملت بود و کتاب از تبعید تا پیروزی (زندگی‌نامه و مجموعه مقالات و مصاحبه‌های آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی) را به عهده داشته است. این نویسنده تاکنون ده‌ها مقاله برای کتابهای دایره‌المعارف انقلاب اسلامی، فرهنگ ناموران ایران و فرهنگ زندان سیاسی دوره پهلوی نگاشته است. از علیان‌نژاد دهها مقاله و یادداشت در نشریات مختلف (اطلاعات، کیهان، ملت ما، کیهان فرهنگی، داستان همشهری، فصل‌نامه مطالعات تاریخی و ...) و سایتهای 15 خرداد، انقلاب اسلامی، تاریخ شفاهی و ... منتشر شده است.
علیان نژاد برگزیده و تقدیر شده نخستین جشنواره کتابهای برتر حوزه مطالعاتی انقلاب اسلامی و امام خمینی در سال 1385  از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و برگزیده و تقدیر شده به عنوان هنرمند برتر انقلاب اسلامی در گروه تاریخ انقلاب در سال 1387 در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است.
 

کتاب های مرتبط
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

کالک های خاکی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

کوچه نقاش ها

راحله صبوری