ورود

مبانی زمینه ها و پیامدهای ژئوپلتیک بیداری اسلامی

نویسنده: علی اسماعیلی ، حمید نیکو ، مهدی گل محمدی

این کتاب منطبق با نظریه انقلاب دینی و بیداری اسلامی می‌باشد و در عین حال تلاش شده است به شکل علمی به بحث جنبش‌های اسلامی و هویت‌گرایی اسلامی و الگوپذیری آنها از انقلاب اسلامی ایران و نیز روند خیزش‌های مردمی و انقلاب‌ها در خاورمیانه و شمال‌ آفریقا پرداخته شود.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 4-436-175-600-978

تعداد صفحات 407

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

نویسنده

علی اسماعیلی

زندگینامه

بروز و ظهور انقلاب‌های عربی پس از دو سال منجر به تغییر چهره خاورمیانه شد و در این میان کتاب‌های بسیاری در کشورهای عربی و غربی در رابطه با این موضوع منتشر شدند. دکتر علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، با همکاران خود کتابی را با عنوان «بیداری اسلامی؛ مبانی، زمینه‌ها و پیامدهای ژئوپیلتیک» نوشته و چهارچوب، الگو و مدلی را برای انقلاب‌های عربی و بیداری اسلامی تبیین کرده‌اند.

  

نویسنده

حمید نیکو

زندگینامه

حمید نیکو 25 بهمن 1358 در شهرری متولد شد. وی در دوران تحصیل تا دبیرستان همواره دانش‌آموزی ممتاز بود. سال 1378 در رشته زبان و ادبیات انگلیسی پذیرفته شد و طی دوران تحصیل توانست بر توانمندی‌های ترجمه انگلیسی خود بیفزاید. سال 1382 حمید نیکو پس از پایان تحصیلات کارشناسی به طور جدی حرفه ترجمه را دنبال کرد و بر حوزه تخصصی متون علوم سیاسی و مطبوعاتی تمرکز کرد. حاصل این سال‌ها ترجمه تعداد بسیاری مقاله و کتاب در حوزه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل بود. تقویت توانمندی‌ها در حوزه ترجمه و ویراستاری متون به تدریج سبب ورود نیکو به حوزه تالیف تخصصی در حوزه مطالعات منطقه‌ای شد. چنین تجربه‌ای محرک ادامه تحصیل وی در رشته مطالعات منطقه‌ای گرایش اروپا شد.

 

آثار

- «مبانی زمینهها و پیامدهای ژئوپلتیک بیداری اسلامی»، انتشارات سوره مهر؛

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

لشکر خوبان

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

زندان الرشید

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

ضربت متقابل

در کمین گل سرخ

محسن مومنی