ورود

ننه پنبه

نویسنده: مریم پوریامین

محمدحسن که تلاش دارد تا گاوی که درد زایمان دارد را کمک کرده و گوساله متولد شده را از مرگ حتمی نجات دهد.محمدحسن که خودش در موقع تولد، مادر خود را از دست داده، با تلاش فراوانی که انجام می‌دهد در نهایت مشارکت اجتماعی اهل ده را جلب کرده تا گوساله سالم به دنیا آمده و گاو هم بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 5000

شابک 0-405-175-600-978

تعداد صفحات 50

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب بیاضی

کتاب های دیگر نویسنده

  کتاب «ننه پنبه» که داستانی اجتماعی است، روایت کودکی است که مادرش به هنگان به دنیا آوردن او از دنیا رفته و او از ترسِ مردن گاوش در هنگام به دنیا آوردن گوساله ای که در شکمش است، تمام روستا را برای آوردن «ننه پنبه» زیرپا می گذارد. مشکل از آنجا آغاز می شود که «ممد حسن» متوجه می شود که پاهای «ننه پنبه» شکسته است و او نمی تواند باپای پیاده برای به دنیا آوردن بچه ی گاوِ ممدحسن بیاید. مریم پوریامین نویسنده ی این کتاب در مصاحبه با سوره مهر هدف خود از نوشتن این کتاب را بیان عاطفه و مهربانی در عصر حاضر دانسته و گفته است با توجه به کمرنگ شدن عاطفه، مهربانی و مشارکت در دنیای امروز، سعی کرده این مفاهیم را به کودکان گوشزد کند. داستان این کتاب در روستا رخ می دهد، اما نویسنده معتقد است برای نوشتن آن از سبک نوشتاری مدرن بهره گرفته است. این مدرن بودن داستان در عین نزدیک بودن آن به حال و هوای روستایی، آن را هم برای کودکان شهری و هم روستایی قابل خواندن می کند. گزیده متن: ممد حسن دوید. دلش داشت می ترکید. آبجی تنها بود. گاو سفید تنها بود. گوساله هم توی شکم مادر تنها بود. آسمان را نگاه کرد. خدا رفته بود به بالای سر گاو. ممدحسن ، همان طور که از روی پرچین می پرید، فریاد کشید: «ما...د...ر...» لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

مریم پوریامین

زندگینامه

مریم پوریامین در سال 1339 در شهر تهران متولد شد. او کارشناس علوم اجتماعی و کارشناسارشد فیلم‌نامه‌نویسی است. پوریامین علاوه بر تصدی شغل‌های مدیریتی در حوزه‌ی فرهنگی و هنری، صاحب مقالات و نقدهای متعدد ادبی در حوزه‌ی کتاب و سینما نیز است.

 

سابقه‌ی مطبوعاتی او و چندین دوره عضویت در هیأت مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و همچنین عضویت در انجمن منتقدین و نویسندگان، زمینه‌ی حضور او را در بحث داوری فیلم از سال 1375 با داوری آثار فیلم‌های دفاع مقدس میسر نموده‌است. او اکنون در حوزه‌ی مشاورت معاونت اجتماعی شهرداری تهران مشغول به فعالیت است.

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
ضربت متقابل

آن بیست و سه نفر

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

چراغ های روشن شهر

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

مربع های قرمز

زینب عرفانیان