ورود

عقاب صحرا

نویسنده: عباس اکبری ، تبسم آتشین جان ، فرزانه سالاریه

فیلمنامه حاضر که در 112 صحنه کوتاه تنظیم شده، یک ‏روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکزبر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 0-202-506-964

تعداد صفحات 92

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

یک‏ روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکز بر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که هدفش پیوند با دخترى تازه مسلمان(کلثوم) است، به اتفاقات تاریخى آن دوره مثل صلح حدیبیه، بعدتازه‏اى ببخشد. بیست ماه پس از انعقاد «صلح حدیبیه» میان مسلمین و کفار، کلثوم‏و ابوبصیر قرار مى‏گذارند که از دست پدر کلثوم که وى را مجبور به‏ازدواج با ابن شبیه مى‏کرد، فرار کرده و نزد حضرت رسول (ص) درمدینه بروند. در شب موعود، ابوبصیر مورد هجوم ابن شبیه و افرادش ‏قرار مى‏گیرد، در این درگیرى یکى از مهاجمان کشته شده و ابوبصیراسیر مى‏شود. ابوبصیر از زندان فرار مى‏کند و به مدینه مى‏رود. اماپیامبر به خاطر تعهدش با کفار، نمى‏تواند او را بپذیرد. ابوبصیر دربیابانى همراه با فرد دیگرى به نام ابن سهیل راه را بر کاروان‏هاى‏کفار مى‏بندد و کم کم شمار مسلمینى که به آن‏ها مى‏پیوندند زیادمى‏شود. از طرفى کلثوم که از دست ابن شبیه فرار کرده بود، دوباره‏اسیر وى مى ‏شود و مورد شکنجه او قرار مى‏ گیرد. در پایان ابوبصیر وابن سهیل به کمک او مى‏ آیند. ابوبصیر و کلثوم معجزه ‏آسا نجات‏ مى‏ یابند و ابن شبیه کشته مى‏ شود.

نویسنده

عباس اکبری

زندگینامه عباس اکبری نویسنده فیلمنامه عقاب صحرا است. این کتاب یک‏ روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکز بر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که هدفش پیوند با دخترى تازه مسلمان(کلثوم) است، به اتفاقات تاریخى آن دوره مثل صلح حدیبیه، بعدتازه‏اى ببخشد.  

نویسنده

تبسم آتشین جان

زندگینامه

تبسم آتشین جان نویسنده و مدیر نشر حوض نقره است.

کتاب های مرتبط
نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

لشکر خوبان

عصرهای کریسکان

کالک های خاکی

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام