ورود

تجلی معنا در هنر اسلامی

نویسنده: اکرم قیطاسی

کتاب تجلی معنا در هنر اسلامی را جاناتان بلوم ، شیلا بلر ، کارل جی دوری ، ریچارد جی دوری ، ریچارد اتینگهاوسن ، اولگ گرابر به نگارش در آورده اند و اکرم قیطاسی هم آن را ترجمه کرده است .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-829-3

تعداد صفحات 240

نوبت چاپ چاپ اول / ١٣٨٩

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب تجلی معنا در هنر اسلامی را جاناتان بلوم ، شیلا بلر ، کارل جی دوری ، ریچارد جی دوری ، ریچارد اتینگهاوسن ، اولگ گرابر به نگارش در آورده اند و اکرم قیطاسی هم آن را ترجمه کرده است . در این کتاب تاریخ اسلامی را به سه دوره تقسیم بندی کرده اند . دوره اول ریشه های اسلام و ظهور جوامع اسلامی را تا سال 900 میلادی در بر می گیرد. طی این دوره ، بیشتر سرزمین های اسلامی تحت فرمانبرداری یک خلافت واحد که در عربستان ، سوریه یا عراق حکومت می کردند یک پارچه بودند. دوره دوم ، فروپاشی خلافت در قرن دهم و ظهور قدرت های منطقه ای متعددی را با سنت های هنری مشخصی در برمی گیرد. در دوره سوم ، بیشتر سرزمین های اسلامی تحت فرمان برداری حکومت یکی از ابرقدرت های عظیم امپراتوری قرار داشتند. این کتاب یک بیان روایی است که به بسیاری از جنبه های مهم فرهنگ اسلامی می پردازد ، به ویژه جنبه هایی که به طور بصری در معماری و دیگر هنرها جلوه می کنند.در هر فصل یک چارچوب تاریخی تقریبی را در نظر داریم که نویسنده های متفاوتی آن را اجرا کرده اند

نویسنده

اکرم قیطاسی

زندگینامه

اکرم قیطاسی کارشناسی را در رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی و مدرک کارشناسیارشد را در رشته آموزش زبان انگلیسی گرفته است. خود را مترجم و مدرس می‌داند. او کار ترجمه را از ترجمۀ مقالاتی در روزنامه‌ها و مجلاتی چون روزنامۀ همشهری و مجلات گلستانه - موزه‌ها و هنرهای تجسمی شروع کرده است. همزمان نیز در مؤسسات به تدریس زبان انگلیسی مشغول شد . بعد از آشنایی با مقولۀ روان‌شناسی و کتاب‌های روان‌شناسی و تربیتی انتشارات صابرین، چند کتاب در این زمینه ترجمه کرده‌ است.

 

 

کتاب های مرتبط
آن بیست و سه نفر

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

زندان الرشید

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

کالک های خاکی

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

نماد ها

دانلود اپلیکیشن

ما را دنبال کنید +

آدرس : خیابان حافظ، خیابان رشت ،پلاک 23، صندوق پستی 1144/15815

تماس با پشتیبانی 66460993 021 (ساعت 9 الی 18)
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت انتشارات سوره مهر می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.