ورود

آشیانه بر باد

نویسنده: محمدرضا هنرمند

موضوع اصلى این فیلمنامه که در 64 صحنه کوتاه تنظیم‏ شده، مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور و عواقب این نوع سفرها ونتایج ماندن در غربت است که تصویر هراس ‏آورى از سرشکستگى‏ در فرنگ پیش چشم مى‏ آورد. ...

ناشر سوره مهر

شمارگان 0

شابک 9789644716928

تعداد صفحات 88

نوبت چاپ چاپ اول: 1381

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

موضوع اصلى این فیلمنامه که در 64 صحنه کوتاه تنظیم‏ شده، مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور و عواقب این نوع سفرها ونتایج ماندن در غربت است که تصویر هراس ‏آورى از سرشکستگى‏ در فرنگ پیش چشم مى‏آورد. کیا و مینو، همراه با پسرشان آرش، به ایتالیا مى‏روند، تا از آنجا به‏ آمریکا مهاجرت کنند. آنها در ایتالیا با یک ایرانى به نام «قاسم‏ بلبل» آشنا مى ‏شوند. قاسم فردى را به آنها معرفى مى‏کند، تا باکمک وى به طور قاچاقى به آمریکا مهاجرت کنند. آنها با وى قرار ملاقاتى گذاشته و با تمام پولى که داشتند نزد او مى‏روند، اما قبل ازملاقات با او، با چند ایتالیایى درگیر مى‏شوند. این افراد ماشین قاسم ‏را که حاوى تمام مدارک و پول کیا و خانواده ‏اش بود به آتش‏ مى‏کشند. بعد از این ماجرا، مینو در یک رستوران مشغول به‏ کار مى‏ شود. و کیا در خانه به تعمیر ساعت مى ‏پردازد. اما عیاشى و قمار بازى کیا، باعث اختلاف بین او و همسرش مى‏شود. وقتى مینو به خاطر تهمت ‏هاى کیا، او را ترک مى‏کند، توسط پلیس دستگیر مى‏شود. کیا به خاطر درگیرى با فروشنده ساعتها و مصدوم کردن‏ وى، از دست پلیس متوارى مى‏شود. در نهایت کیا و پسرش از ایتالیا خارج شده و در سفارت ایران در بوداپست در مى‏یابند که مینو خودکشى کرده است و ... این کتاب توسط مدرسه کارگاهى فیلمنامه ‏نویسى تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

نویسنده

محمدرضا هنرمند

زندگینامه محمدرضا هنرمند به سال 1332 در تهران متولد شد. فعالیت هنری را از سال 1347 با تأسیس گروه هنری چاپلین (با کمک دوستان) آغاز کرد. از سال 1360 به حوزه هنری پیوست و در آنجا به تدریس بازیگری پرداخت. زمینة اصلی فعالیت او کارگردانی است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
آن بیست و سه نفر

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

ضربت متقابل

فرنگیس

مهناز فتاحی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری