ورود

باز بسته است

نویسنده: مسعود کشمیری ، حسن حائری

باز بسته است نوشته حسن شیخ حائری است که کار تصویرسازی آن را هم مسعود کشمیری انجام داده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-468-4

تعداد صفحات 64

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 کتاب «باز است، بسته است» مجموعه طنز نوشته و کاریکاتور به قلم حسن شیخ‌حائری، عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران است که از تصویرگری مسعود کشمیری، کاریکاتوریست بهره برده و به همت حوزه هنری استان تهران و از سوی انتشارات سوره‏مهر منتشر شده است.
در این کتاب طنز، در مقابل هر کاریکاتور نوشته‌هایی نه صرفاً شرح تصاویر، اما در قالب طنز بیان شده است.

کاریکاتوریست این کتاب 28 طرح را به تصویر کشیده و هنرمندان را به مواردی مانند حرف دل مردم را زدن، واقعی دیدن، حرف حق، خلق هنر ماندگار بدون تاریخ مصرف و نقدپذیری تشویق می‌کند.
مبنای نوشتاری کتاب، ضرب‌المثل‌های رایج زبان فارسی در میان مردم کوچه و بازار است و زبان گفتار عامیانه در نوشتار همراه با تصویر برای ارتباط بهتر با مخاطب ترسیم شده است.
دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم دیگران بخورند، پا را اندازه گلیم خود دراز کن، کاسه داغ‌تر از آش، دشمن دانا بِه از نادان دوست، تازه می‌پرسه لیلی مرد بود یا زن، کار نیکو کردن از پر کردن است، ای که پنجاه رفت و در خوابی و بار کج به منزل نمی‌رسد از جمله ضرب‌المثل‌های کتاب به‌شمار می‌رود که با زبان تصویر بیان شده‌اند.

طرح جلد کتاب نیز متفاوت از کتاب‌های دیگر است؛ روی جلد آن نوشته شده «باز است» و پشت جلد «بسته است» که این طرح اندیشه‌برانگیز ذهن مخاطب را به واکاوی متن‌ کتاب رهنمون می ‌کند.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

عصرهای کریسکان

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

کالک های خاکی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

راز نگین سرخ

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

چراغ های روشن شهر