ورود

موسیقی نمناک باران

نویسنده: محمد امین پور

هنر شاعری محمد امین‌پور،‌ سادگی در گفتار، نزدیک شدن به زبان و سوم زمان و درک نیازهای جامعه و توجه به بیان آرمان‌های بشری، همراه با عشق ورزیدن به صلح و صفا و برادری و برابری است. مجموعه اشعار محمد امین‌پور پخته و سخته است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 8-288-506-964-978

تعداد صفحات 128

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

هنر شاعری محمد امین‌پور،‌ سادگی در گفتار، نزدیک شدن به زبان و سوم زمان و درک نیازهای جامعه و توجه به بیان آرمان‌های بشری، همراه با عشق ورزیدن به صلح و صفا و برادری و برابری است. مجموعه اشعار محمد امین‌پور پخته و سخته است. حمید سبزواری درباره او می‌گوید: «در عین حال که امروز دوران بلوغ علمی و صنعتی است، شعری بدین پختگی و سلامت ازجوانی ١٤ ساله مایه اعجاب است. حتی آغاز کار من هرگز پختگی شهود در سخن این شاعر را نداشت». انتخاب عناوین آثار هم غالبا‌ً جالب است یعنی شاعرانه و زیباست. ایشان در اشعار، آغازی نیکو دارد که هر آغازگری بدین مایه جلوه‌گری نرسیده است. تصویرها در غالب اشعار ساده و صمیمی است و این سادگی و صمیمیت را در آثاری چون: «فقط تو»، «یک نظر مانند خورشید»، «بهانه بودن» و... می‌توان دید. آنچه در اشعار این مجموعه بیشتر جلب نظر می‌کند، سیلان اندیشه است و همین امر باعث می‌شود که برای ابراز آنچه در یکی دو جا وزن را بشکند و رعایت قوانین سخن منظوم را کنار بگذارد. غالب اشعار، احساسی ـ توصیفی است و برخی مضامین مذهبی، عارفانه و عاشقانه هم در آن دیده می‌شود. شاعر از قالب‌های مثنوی، دو بیتی، رباعی و نیمایی بهره برده اما غالب اشعار قالب غزل است. و در یک جمله اشعار محمد امین‌پور، با صفای دل و سادگی روح و زبان عجین است. گزیده متن محمد امین‌پور در تیرماه سال ١٣٦٢ در تهران متولد شد و سرودن شعر را از نخستین سال‌های تحصیلات ابتدایی آغاز کرد. او برخی از قالب‌های شعری از جمله مثنوی، دوبیتی، رباعی، چهارپاره و نیمایی را آزموده؛ اما بیش از همه با غزل مأنوس بوده است. محمد امین‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندس عمران است. مجموعه حاضر گزیده‌ای از اشعار او از سن سیزده سالگی تا بیست سالگی است.

نویسنده

محمد امین پور

زندگینامه

محمد امینپور دانشجوی دکترای مهندسی عمران است. «موسیقی نمناک باران» عنوان مجموعه اشعار او از سن سیزده سالگی تا بیست سالگی است. این کتاب با مقدمه استاد حمید سبزواری آراسته شده است.

 

کتاب های مرتبط
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

عصرهای کریسکان

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

لشکر خوبان

چراغ های روشن شهر

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

کالک های خاکی

کتاب دا

سیده اعظم حسینی