ورود

مثل شاخه ترنج

نویسنده: عباس باقری

مجموعة حاضر اشعاری نغز شامل مضمون توصیفی، احساسی و عاطفی است. قالب شعرها، شعر نو است که با زبانی ساده اما خیال‌پردازانه بیان شده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2200

شابک 4-506-964-978

تعداد صفحات 72

نوبت چاپ چاپ اول ١٣٨٧

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

مجموعة حاضر اشعاری نغز شامل مضمون توصیفی، احساسی و عاطفی است. قالب شعرها، شعر نو است که با زبانی ساده اما خیال‌پردازانه بیان شده است. در مجموعه اشعار غمی نهفته است که تا پایان کتاب (البته در غالب اشعار) با خواننده همراه است. همچنین تکرار وسیع واژه آسمان و وصف آن در مجموعه اشعار دیده می‌شود. شاعر در جایی مادر را به «گلی شکفته بر آتش»، گلی که گاه به طوفان سلام می‌کند» و «گلی که تشنه به اقلیم سنگ می‌روید» تشبیه می‌کند. در جایی دیگر از داغ فرزند بر روی دوش مادر سخن می‌گوید و در انتها با ابیاتی چون «ای خدای بعد از این همیشه بی‌قرار ای همیشه پیش از آنکه بشنوی جریحه‌دار و... با وصف نام خدا مجموعه کتاب به پایان می‌رسد. گزیده متن حرف‌های بعد از این خنده‌های پیش از آن دست‌های هرگز و همیشه تا ابد این تمام قصة، بغض‌های نانوشتة من است

نویسنده

عباس باقری

زندگینامه باقری در سال 1334 در زابل به دنیا آمد. وی فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی مقطع کارشناسی می‌باشد. باقری در 20 سال گذشته در مشاغل مختلفی چون کارمند سازمان تأمین اجتماعی، مسئول کتابخانه عمومی دانشگاه آزاد واحد زاهدان، مسئول شورای نویسندگان رادیو زاهدان، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل، قائم‌مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و کارمند مرکز اسناد ملی زاهدان خدمت کرده است. آثار او در روزنامه‌های کیهان، اطلاعات و مجلات رودکی، زن روز، جوانان و کیهان فرهنگی، کتاب صبح، طلایه، سوره، ادبستان، اهل قلم، شعر، جانباز و... انتشار یافته است. «کتاب تبعید در آفتاب» 1362، «تکیه بر زخم» 1365، «صبح در پرگار» 1368، «ایوب در باد» 1369، «باران تلخ» 1371 و «خانه سرودها» 1376. آثار زیر چاپ: «سنگ و سرنا»، «قصه‌های بارانی» و «شب تندرو» از جمله آثار اوست.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
زندان الرشید

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

عصرهای کریسکان

ضربت متقابل

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

آن بیست و سه نفر

چراغ های روشن شهر