اخبار اخبار

15:36
6 دی 1395

«من عاشق افسانه نیستم» رمانی با موضوع دفاع مقدس

«من عاشق افسانه نیستم» رمان بزرگسال دفاع مقدس به قلم مریم معینی است که این اثر مراحل آماده‌سازی را در سوره مهر سپری می‌کند.


 
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، معینی درباره رمان گفت: در این اثر داستان جوانی بازگو شده است که چگونه چهل و پنج  روز در خاک عراق(فاو) خود را زنده نگه داشته، در نهایت خود را به خاک ایران می‌رساند و با مسائلی جدیدی نیز روبه رو می شود.
 
وی ادامه داد: مهمترین ویژگی کتاب را باید نثر روان و ساده آن ذکر کرد که از هر تکلفی خالی است، در واقع سعی کرده‌ام رمان برای مخاطب روان و قابل فهم باشد.
 
معینی افزود: به نظر می‌رسد موضوع ناب است و قبل از این کسی به آن نپرداخته است. همچنین روایت از دیدگاه اول شخص (من روای ) است و بار دیگر این من از خود فاصله می گیرد و از دیدگاه تو روایت می‌شود.
 
این نویسنده همچنین به عنوان داستان «من عاشق افسانه نیستم» اشاره کرد و گفت: تلاش کرده‌ام عنوانی را برای داستان انتخاب کنم که برای خواننده هم جذاب و هم قابل فهم باشد.
 
معینی در پایان درباره جذابیت‌های داستان نیز اظهار داشت: استفاده از عنصر خیال را در رمان زیاد استفاده کرده‌ام همچنین مقداری نیز به سوررئال توجه کرده‌ام. نکته دیگر برای نگارش داستان این است که در کنار خیال پردازی‌ها به نگرش‌های اجتماعی و فلسفی نیز توجه داشته‌ام.

کلید واژه ها:
رمان دفاع مقدس

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.