اخبار اخبار

15:00
30 آذر 1395

تخفیف شب چله‌ای سوره مهر

در طولانی‌ترین شب سال کتاب‌های الکترونیک شعر و طنز سوره مهر را به تخفیف تا سقف 80 درصد تهیه کنید.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و آوردن فضای شاد در بین خانواده‌های ایرانی در طولانی‌ترین شب سال کتاب‌های الکترونیک شعر و طنز فیض بوک، آبنبات هل‌دار، کجاوه سخن، مخزن الاشرار و یلدا را تا 80 درصد تخفیف عرضه می‌کند و مخاطبان می‌توانند با مراجعه به سایت انتشارات این آثار را خریداری کنند.


«فیض بوک» ، دربردارنده 70 قطعه شعر طنز است که بیشتر در قالب کلاسیک سروده شده و در آن زبان معیار و محاوره به کار رفته است. محتوای سروده‌ها بیشتر اجتماعی و سیاسی است که در آن موضوعات مختلف مرتبط با این دو حوزه مطرح شده است.


ناصرفیض ضمن بیان اینکه این اثر(فیض بوک) دنباله آثار گذشته‌ام است، گفت: به نوعی ردپای دیگر آثارم در این کتاب هم دیده می‌شود، اما با این تفاوت که در این مجموعه تمامی اشعار ارائه شده جدید هستند، اما در دیگر آثار مانند «نزدیک ته خیار» نثرها و سروده‌های طنزی که در مجلات و روزنامه‌های مختلف مانند جام جم و کتاب هفته جمع‌آوری شده بود، تدوین شد. در این کتاب تمامی اشعار جدید هستند و مخاطب آنها را در جای دیگری نخوانده است. 


این کتاب داستان روزمره زندگی همه ماست ولی وقتی بانکته بینی ها و طنز همراه می شود. دنیایی زیبا,فراروی خواننده می نهد.


هر داستانی یک راوی دارد؛ گوینده‌ای که جریان یا جریان‌هایی را نقل می‌کند. گویندۀ داستان «آبنبات هل‌دار» راوی قهرمانی است که با فاصلۀ زمانی از اصل رویدادها، اکنون از زاویۀ دید درونی، اتفاق‌ها و ماجراهای مربوط را نقل می‌کند. از این منظر و با توجه به توضیح ابتدایی کتاب در مورد واقعی نبودن داستان «آبنبات هل‌دار»، به نظر می‌رسد مؤلف از خاطره‌گونگی داستان به طور ماهرانه‌ای به عنوان یک تمهید در ایجاد باورپذیری این روایت بهره برده است؛ به طوری که فضای نوستالوژیک و خاطره‌انگیز داستان ـ که سرشار از عناصر آشنای دهۀ شصت، اعم از سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و کارتونی... و حتی شایعات این دهه چون وجود درصدی از طلا در سکه‌های پنج تومانی است ـ به علاوه لحن صمیمی و سادۀ راوی در بستر طنز ملایم اما مؤثر این داستان، همراهی پیوستۀ مخاطب را تا انتهای داستان با «مهرداد صدقی» در پی دارد.


این اثر در چهار فصل گرد آ وری شده ،اسدالله بقایی گرد آورنده این اثر معتقداست که شعر و ادبیات شعر در کشورما با کم لطفی مردم روبروست از اینرو با کجاوه سخن سعی برجمع آوری و تلخیص اشعار و غزلواره های فارسی، آثار پرحلاوت شعرای کهن، معاصر و نوپردازدر جهت حفظ این آثار دارد...


وی در ادامه افزود:کجاوه سخن باید همواره در کنار میز هر ایرانی قرار گیردوآرام بخش هرجسم وروح خسته وآزرده ای باشد ، درفصل اول این اثر در بیان سخن(به ادبیات شعر،فرهنگ واژه ها و اصطلات شعر،انواع سبک های شعر،تاثیر شعر و زبان عرب بر شعر وزبان پارسی می پردازد)،درفصل دوم شمه ای از اشعار 110 شاعر شعر کهن(رودکی،حکیم ناصر خسرو قبادیانی،حکیم عمر خیام نیشابوری، سعدی شیرازی، مولانا، حافظ شیرازی، بابا طاهر عریان،هاتف اصفهانی و...) ذکر شده است.


این اثر از چهل قطعه شعر در غالب های گوناگون از جمله غزل، مثنوی، قصیده، شعر آزاد و سی رباعی و دوبیتی طنز تشکیل شده است.


عباس احمدی درباره این کتاب گفت: کتاب «مخزن الاشرار» سومین مجموعه شعر طنز بنده است که قرار است توسط انتشارات سوره مهر منتشر شود. اشعار این کتاب بین سالهای 85 تا 93 سروده شده که اکثر آنها در جشنواره های مختلف طنز برگزیده شده‌اند. بیشتر این اشعار نقیضه‌هایی است بر شعرهای دیگر شاعران که در این مجموعه آورده شده است.


وی درباره موضوع این کتاب گفت: موضوع اشعار این کتاب اکثرا اجتماعی است و به گونه‌ای نگاه انتقادی به مسائل و مشکلات اجتماعی دارد. به عبارتی شعرهای این مجموعه بیشتر سوژه محور و هدفدار هستند. آثار این کتاب اینطور نیست که شاعر از هیچ به شعر رسیده باشد و در پشت هر اثر یک دغدغه یا سوژه‌ای قرار دارد. در این کتاب موضوعات متنوعی آورده شده است از جمله موضوعاتی که در این کتاب آمده است ترور دانشمندان ، ‌قدرت منطقه و برخی مسائل سیاسی است.


یلدا» 40 عنوان شعر کلاسیک در قالب‌های غزل، چهارپاره، ترانه و 15 شعر سپید را در خود دارد. بیابانکی درباره موضوع اشعار این کتاب اظهار کرد: موضوع شعرهای این مجموعه عاشقانه، اجتماعی و آیینی است که در دو بخش شعرهای سپید و کلاسیک دسته بندی شده‌اند.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.